Фотографія в дзеркалі (будинок в Києві)

З самого початку роботи над цим проектом ми мали вирішити непросту просторову і художню задачу, яка випливала з наступних обставин :

- в центральному холі будинку на підлозі вже було покладено мармурову чорну та білу плитку у шаховому порядку - прийом, який звичайно використовується у приміщеннях великої площі;
- так само нам довелось рахуватись з наявністю двох колон, лінія розташування якіх розділяла приміщення приблизно у співвідношенні 3 : 1 і які, по великому рахунку, для такого невеликого приміщення також були не доречними
- приміщення знаходиться на самому нижньому поверсі будинку і в ньому відсутні вікна, тобто, без штучного освітлення маленьке приміщення здавалось ще меншим.

Спочатку було вирішино поставити на стіну, протилежну від входу в будинок, велике дзеркало - класичний прийом для уявного збільшення простору.
В нашому випадку цей прийом працював особливо ефективно саме дякуючи строгому геометричному орнаменту на підлозі.

Потім виникла ідея інтегрувати у центральну частину дзеркала фотографію із зображенням колон, схожих на ті, які стояли обабіч, але з перспективою віддалення.
Така фотографія могла б не лише "підтримати" наявність колон у інтер"єрі, але і збільшити ефект "віртуального" розширення зали.
Останній елемент творчого рішення - направлене світло, яке висвітлювало б фотографію з колонами навіть у випадку приглушеного світла у всьому приміщенні.

На фотографіях нижче: комп"ютерна візуалізація приміщення річної давнини і те, що ми отримали в реальності щойно тиждень тому.